Buz ile kahvenin birleşmesi diyebiliriz. Amaç suyun kahvenin tüm özütünü indirerek demlemesini sağlayacak düzeneğin oluşmasıdır. Cold Brew yönteminde oluşan kahve tabi ki kullanılacak olan Single Origin cinse göre tat olarak farklılık getirse de düşük bir asidite ile karşımıza çıkartır. Üst kısma konan buz ve soğuk su, alt haznedeki kahvenin üzerine saniyede 1 damla gelecek şekilde damlar ve uzun demleme süreci sonunda en alt katmandaki cam server'ın içine dolar. Bu sistem içinde demleme süreci 8 saat ile 12 saat arasında değişkenlik gösterir. Anavatanına bakıldığında bir Japon demleme yöntemidir. Damlama hızınızı arttırırsanız kahve daha yumuşak iner, kahvenin kalınlığını ince yapmanız veya hızını yavaşlatmanız kahvenin tadını daha sert noktalara çekmektedir.
 

Soğuk Kahve Nasıl Yapılır? 

Bu muhtemelen kahve demlemenin ve tüketmenin en kolay yolu olabilir. 12-14 saatlik demleme süresi, kahvenin aroma notalarını  ortaya çıkarma eğilimindedir. Sıcak bir günde buz gibi bir fincan kahve çok iyi gelir, özellikle de çok demlenebildiğinde ve istediğiniz zaman hazır olduğunda.

İhtiyaç Listesi

- Cold Brew
- Filtre
- Taze Öğütülmüş Addis Ababa Coffee Kahvesi

Demleme Ölçüleri

- Kahve Ağırlığı: 315 g
- Su Ağırlığı: 2,1 lt
- Demleme Süresi: 12 - 14 Saat
- Su Sıcaklığı: Oda Sıcaklığı
- Kahve Öğütme: Cold Brew 

 

 

 

1. Aşama

Duruladığınız bez filitreyi çevresi demleme ekipmanına tam oturacak şekilde yerleştiriniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Aşama

Cold brew demlemeye göre çekilen Addis Ababa kahvenizi ekleyiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Aşama

Tüm kahvenin ıslandığından emin olarak yavaşça hazneye su dökün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Aşama

Kapağını kapatın. Kahvenizin demlenmesi için 12-14 saat bekleyin. Kahveniz demlendikten sonra su-süt veya seçtiğiniz farklı bir içecek ile seyreleterek servis yapabilirsiniz. 

  

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR