250TL VE ÜZERİ SİPARİŞLER DE KARGO BEDAVA!

Akademi
SÜT VE KAHVE
Sütlü ürünlerde sütün kalitesi ve yapısı, kahve ile birleşim anında büyük önem taşır. Kahvede kullanılan birkaç tip süt cinsi vardır. İnek sütü, koyun sütü, keçi sütü ve bufalo sütü. Bizler genelde inek sütü kullanırız. Damak tadımıza daha yakın tatlar sunar.
Devamı...
KAHVEDE SUYUN ÖNEMİ
SU TESTİ Bir fincan kahvenin yüzde 98-99'u sudur. Kullandığınız suyun kalitesi pişirdiğiniz kahvenin lezzetini fazlasıyla etkiler.
Devamı...
NASIL ÖĞÜTMELİYİM ?
ÖĞÜTME Çoğumuz kahve yapmak için pahalı makine ve malzemeler alırız. Oysa kahvenin kalitesini yükseltmek ve doğru dokuya ulaşmak için öncelikle gerekenler iyi bir öğütücü ve taze kahvedir.
Devamı...
BARİSTA & KAHVE EĞİTİMİ
Damak tadınıza uygun bir kahve demlemek istiyorsanız, kahveyi doğru boyutta ve homojen bir biçimde öğütmek gerekiyor. Coğrafi bölge olarak son derece iyi iklim şartları uyumlu kaliteli kahve çekirdeklerini yanlış boyutta, homojen olmayan bir biçimde öğütürseniz eğer, kahveden istediğiniz tadı alamayabilirsiniz.
Devamı...
KAHVE SÖZLÜĞÜ
Asitlik: Asitlik, belirli bir kahvenin aromasının damakta kalma süresine karşılık gelen kahvenin ağızdaki hissini ifade eder. Tipik olarak, asitlik ne kadar yüksek olursa, lezzet damağı o kadar hızlı terk eder.
Devamı...
FARKLI KAHVE TARİFLERİ
İSKANDİNAVYA KAHVESİ Demleme işlemi sırasında yumurta ilave etmek sıra dışı görünse de içindeki proteinler kahvedeki acı ve ekşi bileşenleri birlikte tutar. Kağıt filtresiz demleme sonrasında gövdeli ve yumuşak bir sonuç ortaya çıkar.
Devamı...
KALİTELİ VE KALİTESİZ KAHVE ARASINDA Kİ FARK
PAKETLEME: Kahvenin temel düşmanları oksijen, ısı, ışık, nem ve ağır kokulardır. Açık kaplarda satılan kahvelerden uzak durun. Aldığınız kahve ambalajı temiz ve ağzı sıkıca kapatılmış olmalı, etiketlerde kavrulma tarihi mutlaka belirtilmelidir. Aldığınız kahvelerin opak torbada ve havasının alınmış olması, tek yönlü kapağının bulunması idealdir.
Devamı...
COLD BREW
Bu muhtemelen kahve demlemenin ve tüketmenin en kolay yolu olabilir. 12-14 saatlik demleme süresi, kahvenin aroma notalarını ortaya çıkarma eğilimindedir.
Devamı...
CHEMEX
1941'de Dr. Peter Schlumbohm tarafından icat edilen Chemex, kahve demlemenin en kolay ve en arzu edilen yollarından biri olmaya devam ediyor. Chemex, yeniden kullanılabilir bir filtreye sahiptir ve tam gövdeli bir kahve elde etmenizi sağlar.
Devamı...
AEROPRESS
AeroPress'in Aerobie Disk'in mucidi Alan Adler tarafından icat edildiğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. AeroPress sadece 2005'ten beri piyasada ama yıkılmaz yapısı ve sayısız demleme varyasyonu onu birçok kahve uzmanının favorisi haline getirdi. Bir Dünya AeroPress Şampiyonası’nın olması, bu küçük demleme üreticilerinin çok yönlülüğünü ve kalitesini gösteriyor.
Devamı...
V60 DRIPPER
Doğru kahveyi seçtiğiniz sürece, ucuz ve pratik kahve demleme ekipmanları ile lezzetli bir fincan kahve yapabilirsiniz. V60 Dripper evde, kafede, yolda veya kampta kullanabileceğimiz çok yönlü bir demleme ekipmanı. Hafiftir ve kırılmaz özel plastik ham maddesi ile kanserojen madde içermez. Özel yivleri sayesinde ve özel açısı sayesinde en iyi demlemeyi elde etmenizi sağlar.
Devamı...
Cold Brew ile Nasıl Demleme Yapılır?
Buz ile kahvenin birleşmesi diyebiliriz.
Devamı...
Galata'da Grafiti
Bizi bulmak için Galata'da keçiyi takip edin...
Devamı...
Etiyopya mı? Neden Biz Etiyopyalıyız ki ?
Biz Etiyopya'da bir tüccardan çok daha fazlasıyız...
Devamı...
Hızlı ve Ücretsiz Teslimat

Hızlı Teslimat

Tüm siparişlerinizi hızlı
şekilde teslim ediyoruz.

Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

30 gün içinde para iadesi yapıyoruz

7 - 24 Müşteri Desteği

7/24 Müşteri Desteği

7/24 müşteri desteği sağlıyoruz.

Güvenli Çevrimiçi Ödeme

Güvenli Çevrimiçi Ödeme

SSL / Secure sertifikasına sahibiz

back to top
FİLTRELE